امروز    پنجشنبه , 31/خرداد/1397  
 
 

منوی اصلی

اوقات شرعی


 
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 
  • شهار سال 97
  • صفحه اول سایت
  • منشور حقوق دانشجویی
    جهت دریافت فیل Pdf منشور به بخش ایین نامه ها و فرم ها مراجعه فرمایید.
 
 
اخبار خانه فرهنگ
اطلاعیه ثبت نام اردوی راهیان نور دانشگاه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط modirsite   
چهارشنبه, 06 دی 1396 ساعت 10:09

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 06 دی 1396 ساعت 10:18
 
برگزاری نشست علمی با عنوان: " طالبان، القاعده و داعش؛ رویکردها، شباهت ها وتفاوت ها" مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط modirsite   
چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 09:38

نشست علمی تحت عنوان: " طالبان، القاعده و داعش؛ رویکردها، شباهت ها وتفاوت ها " در روز سه شنبه 28 آذر ماه 96 ساعت 10 صبح در تالار "علامه فرزان" دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار گردید.در این نشست؛ در ابتدا جناب آقای پیمان زنگنه عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه به تشریح شرایط شکل گیری، بیان اندیشه و معرفی رهبران فکری این گروه ها اشاره نمودند و سپس دکتر احمد بخشی به بررسی تطبیقی هر کدام از این گروه ها  وسناریوهای مربوط به هرکدام پرداختند.ادامه نشست به شکل پرسش و پاسخ برگزار شد و سخنرانان  به پرسش های  حاضرین پاسخ دادند.


آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 09:40
 
برگزاری نشست علمی با موضوع: بررسی زمینه های فرهنگی و اجتماعی پیدایش داعش باتکیه بر نقد رمان "معشوقه داعشی" در دانشگاه بیرجند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط modirsite   
چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 09:04

نشست علمی "بررسی زمینه های فرهنگی و اجتماعی پیدایش داعش باتکیه بر نقد رمان  "معشوقه داعشی" در دانشگاه بیرجند برگزار شد.

سه شنبه بیست و هشتم آذرماه 96 دانشجویان انجمن علمی" زبان و  ادبیات فارسی " با هکاری " انجمن علمی علوم سیاسی" و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ، اقدام به برگزاری نشست علمی با عنوان :" بررسی زمینه های فرهنگی و اجتماعی پیدایش داعش باتکیه بر نقد رمان  "معشوقه داعشی" نمودند.

دراین نشست که دانشجویان و اعضای هیات علمی حضور داشتند و در محل تالار فرهنگ معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار شد ، آقای دکتر حبیب الله عباسی استاد دانشگاه خوارزمی تهران و دکتر احمد بخشی و دکتر نوروزی ودکتر سام خانیانی  اساتید دانشگاه بیرجند  به اتفاق به تحلیل ابعاد پیدا و پنهان شکل گیری داعش علی الخصوص زمینه های اجتماعی آن پرداختند. در ادامه آقای دکتر حبیب الله عباسی مترجم رمان " حبیبی داعشی " به بیان تجربه خود در ترجمه و پتانسیل های "ادبیات عرب " پرداخت.همچنین دکتر احمد بخشی و دکتر حامد نوروزی ودکتر سام خانیانی  به نقد و تحلیل رمان مذکور پرداختند.

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 09:32
 
نشست علمی "بررسي زواياي پنهان تصميم ترامپ در خصوص مسئله فلسطين و سناريوهاي پيش روي غرب و جهان اسلام" مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط modirsite   
چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 08:50

نشست علمي "بررسي زواياي پنهان تصميم ترامپ در خصوص مسئله فلسطين و سناريوهاي پيش روي غرب و جهان اسلام"، در مورخه دوشنبه 27 آذر96 با حضور جمعي از اساتيد بسيجي دانشگاه هاي استان در محل تالار فرهنگ معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه بيرجند برگزار گرديد .

در اين مراسم ابتدا دكترفال سليمان، مسئول كانون بسيج اساتيد دانشگاه بيرجند ضمن گراميداشت سالروز شهادت آيت الله مفتح " سالروز وحدت حوزه و دانشگاه" ، در خصوص اقدامات خصمانه اخير آمريكا و پيامدهاي بعدي آن، مواردي مطرح نمودند.

در ادامه دكتر محمدي، معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه بيرجند ضمن عرض خوشامدگويي به اساتيد حاضر، اهداف برگزاري نشست را بيان نمودند.

درقسمت بعديِ مراسم، مدعوين نشست در جايگاه مستقر شده و به تبيين نظريات خود پرداختند.

سرهنگ مزگي نژاد، كارشناس ارشد علوم سياسي اولين سخنران بخش علمي نشست بود كه تاريخچه تشكيل رژيم صهيونيستي و نقش نفوذ يهودياني را كه در ساختار قدرتهاي بزرگ همچون انگليس راه يافته بودند در اين قضيه تشريح نمود و به بيان اقدامات اين رژيم غاصب در راستاي نماد پرچمشان ( نيل تا فرات) و جنگهاي نظامي با اعراب و خيانت برخي سران عرب پرداخت. سپس اشاره اي به نفوذ امروزه لابي صهيونيست در ساختارهاي قدرت امريكا داشت.

دكتر بخشي، سخنران دوم نشست، نقش ظهور جريانات ناسيوناليست را پس از فروپاشي حكومت عثماني در ايجاد خلأ قدرت و فراهم شدن زمينه تاسيس اسراييل و اعلاميه بالفور بيان نمود. سپس ايشان به تشريح قراردادهاي صلح اسلو و كمپ ديويد در راستاي نقشه بلندمدت اسراييل پراخته و در ادامه به معامله صورت گرفته بين ترامپ و لابي آيپك اشاره نمود و ايجاد اختلاف در شخصيت هاي سياسي امريكا را از پيامدهاي تصميم اخير ترامپ دانست.

دكتر فرزانه پور، سخنران سوم نشست، تصميم اخير ترامپ را در ادامه سياست بحران سازي هاي عمدي ايالات متحده در منطقه خاورميانه دانسته و آن را ناقض فاحش تعداد زيادي از معاهده ها و قطعنامه هاي بين المللي بيان داشت. ايشان يكي از پيامدهاي عمده اين اقدام را تشديد شكاف بين آمريكا و متحدانش حتي انگليس به شمار آورد و آن را منتج به مخاطره امنيت اسراييل و شكل گيري مهاجرت معكوس قلمداد كرد. ايشان ضمن بيان نظرات شخصيت هاي مهم در عرصه جهاني در قبال رخداد اخير، انتقال سفارت امريكا به قدس را صرفاً در حد حرف دانست و انجام نشدني توصيف كرد.

سخنران آخر نشست دكتر سام خانياني به بيان نقش خيانت سران كنوني برخي از دولت هاي عربي در ايجاد بحرانهاي منطقه اي ، ظهور داعش و گروه هاي تكفيري، دچار حاشيه شدن جريانهاي فلسطيني و غفلت از اسراييل پرداخته و جسارت يافتن ترامپ در اعلام پايتختي قدس و ايجاد وضع كنوني را ناشي از آن دانست.

 

مهمان وي‍ژه اين مراسم سردار قاسمي فرماندهي محترم سپاه انصارالرضا(ع) بود كه در جمع ميهمانان حضور داشتند.


آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 09:02
 
برگزاری نشست علمی "بررسی وضعیت اقتصادی سیاسی ،فرهنگی و اجتماعی تونس» در دانشگاه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط modirsite   
یکشنبه, 26 آذر 1396 ساعت 06:38

نشست علمی با موضوع "بررسی وضعیت اقتصادی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تونس " دوشنبه بیستم آذر96 در محل تالار علامه فرزان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه بیرجند برگزار شد. در این نشست که به همت انجمن علمی" علوم سیاسی" و " انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی" و"کانون فرهنگ عامه"برگزار شد، دکتر"علی اکبرسام خانیانی" دانشیار دانشگاه بیرجند و استاد مدعو کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های تونس، به بررسی وضعیت کشور تونس در ابعاد تاریخی، فرهنگی و ادبی پرداخت و در ادامه وضعیت زبان آموزی و گرایش های مشترک بین دو کشور ایران و تونس را برای دانشجویان و همکاران خود تبیین نمود.

در ادامه دکتر" احمد بخشی" استادیار گروه علوم سیاسی؛ ابعاد سیاسی اقتصادی و روند تحولات تونس رابا تاکید برتحولات شمال آفریقا از سال2010 تاکنون تبیین نمود وضمن بررسی تاریخی روابط دو کشور ایران و تونس به فرصت ها و ضعف های موجود در این روابط اشاره نمود.

در پایان نیز راه کارهای گسترش روابط بین دو کشور ایران و تونس از سوی سخنرانان بررسی شد.


آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 08:32
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 5 از 26
 
 

تلفن معاونت : 2502123 دورنگار: 2502123 
انتهای بلوار شهید آوینی – بلوار دانشگاه بیرجند – پردیس شوکت آباد