امروز    چهارشنبه , 26/مهر/1396  
 
 

منوی اصلی

اوقات شرعی


 
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 
  • شهادت امام سجاد
  • قیام امام حسین
  • شعار سال 96
  • صفحه اول سایت
  • شهید حججی
  • منشور حقوق دانشجویی
    جهت دریافت فیل Pdf منشور به بخش ایین نامه ها و فرم ها مراجعه فرمایید.
  • دفاع مقدس 2
 
 
اخبار خانه فرهنگ
اعلام اسامی دانشجویان راه یافته به مرحله منطقه ای مسابقات قرآن دانشجویان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط modirsite   
شنبه, 26 فروردین 1396 ساعت 08:17

اسامی دانشجویان راه یافته به مرحله منطقه ای سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان به شرح ذیل اعلام می گردد:

به اطلاع دانشجویان برگزیده می رساند بخش شفاهی 12 اردیبهشت 96 در دانشگاه مازندران و بخش کتبی مرحله منطقه ای 18 اردیبهشت ماه 96 در دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.

جهت اطلاع و دریافت منابع کلیک کنید

 

 

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 28 فروردین 1396 ساعت 08:28
 
اطلاعیه برگزاری ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط modirsite   
شنبه, 26 فروردین 1396 ساعت 07:37

 محل ثبت نام: دفاتر جهاد دانشگاهی دانشگاه های بیرجند، علوم پزشکی، صنعتی و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی اساتان خراسان جنوبی

جهت ورود به سایت جشنواره کلیک نمایید

آخرین بروز رسانی در شنبه, 26 فروردین 1396 ساعت 08:17
 
اعلام اسامی برگزیدگان مرحله دانشگاهی سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان در بخش شفاهی؛ مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط modirsite   
چهارشنبه, 16 فروردین 1396 ساعت 08:20

 اسامی برگزیدگان مرحله دانشگاهی سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان در بخش شفاهی به شرح ذیل اعلام می گردد:

ضمناً، برگزیدگان مرحله دانشگاه در صورت کسب امتیاز لازم، به مرحله منطقه ای مسابقات قرآن و عترت دانشجویی که 18 اردیبهشت ماه در دانشگاه مازندران برگزار خواهد شد اعزام خواهند گردید. همچنین اسامی برگزیدگان بخش معارفی در مرحله دانشگاهی به زودی از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

مرحله منطقه ای بخش معارفی (کتبی) 18 اردیبهشت در دانشگاه بیرجند برگزار می گردد.   

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 16 فروردین 1396 ساعت 08:56
 
اسامی برگزیدگان مسابقه اشپزی ویژه دانشجویان به مناسبت دهه مبارک فجر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط modirsite   
چهارشنبه, 16 فروردین 1396 ساعت 08:07

 ضمن پوزش از تأخیر در اعلام برگزیدگان مسابقات آشپزی دانشجویی دانشگاه بیرجند به مناسبت دهه مبارک، اسامی افراد برگزیده در دو گروه برادران و خواهران به شرح ذیل اعلام می گردد. ضمناً، طبق رأی داوران مسابقه، در گروه خانم ­ها به دلیل کم بودن تعداد شرکت کنندگان، فقط یک نفر و  به دلیل استقبال خوب در گروه برادران، پنج نفر به عنوان برگزیده اعلام می­ گردد.

اسامی برگزیدگان در گروه برادران:

ردیف

نام و نام خانوادگی

نوع غذا

خوابگاه

1

آقای حسین ثانی

سالاد ماکارانی و پیتزا

سرو 2

2

حمید زینلی

میرزاقاسمی

سرو 2

3

سجاد نیرومند

کوکو لوبیا سبز

سرو 2

4

عماد نیازی

ماکارانی

سرو 2

5

سید امیر حسین ادهم هاشمی

کوکوسبزی

سرو 1

 

اسامی برگزیدگان در گروه خواهران:

ردیف

نام و نام خانوادگی

نوع غذا

خوابگاه

1

خانم سمیه کشاورز

رشته پلو

فرهیختگان

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 16 فروردین 1396 ساعت 08:19
 
چهاردهمین جشنواره دانشگاهی شعر و مشاعره رضوی در دانشگاه بیرجند با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط modirsite   
شنبه, 21 اسفند 1395 ساعت 10:37

مراسم افتتاحیه چهاردهمین جشنواره دانشگاهی شعر و مشاعره رضوی با حضور میهمانان ویژه این جشنواره؛ دکتر سید ضیاء هاشمی، معاون محترم فرهنگی و اجتماعی وزارت و دکتر فریدون رحیم زاده، مشاور محترم معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، حضرت ایت الله عبادی، نماینده محترم ولی فیقه در استان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی، امام جمعه معزز شهرستان بیرجند و سایر مسئولین محترم استان، روز چهارشنبه 18 اسفند ماه 1395در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزارگردید.

 در این مراسم جناب آقای دکتر خلیل خلیلی، رئیس دانشگاه بیرجند و دبیر جشنواره، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دومین دوره متوالی جشنواره در دانشگاه بیرجند، آن را به عنوان یک جشنواره موفق در سطح دانشگاهی و ملی ارزیابی کرد و سابقه خوب این دانشگاه در برگزاری و روال علمی درست و دقیق آن، سبب شد تا بار دیگر در اسفندماه سال 95 میزبانی این بخش از جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به دانشگاه بیرجند واگذار شود.

وی افزود: بر خود می بالیم که دوباره فرصتی فراهم شد تا چنین شعرهایی را با همکاری شاعران عالی قدر در این منطقه گرد آورده و به پیشگاه صاحب اصلی آن، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) تقدیم کنیم.

دکترسید ضیاء هاشمی، معاون محترم فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم با بیان اینکه فرهنگ رضوی بخشی از هویت، تاریخ و آموزه های عظیم دینی این کشور است و به سامان بخشی زندگی کمک می کند، اظهار داشت: جامعه ما اسلامی است و همه مردم نشان دادند نسبت به دین و انقلاب باور دارند وحضور در مناسب های مختلف نشان از دینداری مردم است، حضور در حوزه های حساس مانند انقلاب و دفاع مقدس هزینه بر بود اما مردم شرکت کردند و این بدان معناست که مردم پای ارزش های خویش هستند.

دکترهاشمی در ادامه افزود: ما مسئولان فرهنگی باید بدانیم مسئول یعنی کسی که در معرض سوال است، بار مسئولیت هرچه بیشتر باشد پاسخگویی به مردم نیز باید بیشتر باشد، کسانی که قدرت اثرگذاری بیشتری دارند مسئولیت بیشتری دارند.

وی همچنین به جشنواره شعر و مشاعره رضوی اشاره کرد و گفت: اعتلای هویت دینی و ملی ما یکی از اهداف برگزاری اینگونه همایش ها و جشنواره هاست.

دکتر هاشمی یادآور شد: در حوزه ادبیات که شعر هم بخش فاخری از آن است دو نگاه کلی را می توان مطرح کرد، از یک سو ادبیات یک رشته دانشگاهی است و از طرفی ادبیات این ظرفیت را دارد که فراتر از یک رشته دانشگاهی و علمی، بخشی از زندگی ما بوده و در سبک زندگی، رویه ها، اولویت ها، ارزش ها، هیجانات و گرایش های ما تاثیرگذار باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، فضای فرهنگی سالم، پرتکاپو و با نشاط را یکی از نیازهای اهل فرهنگ و هنر دانست و گفت: پویش درونی سبب رشد ادب، فرهنگ و شعر می شود به همین دلیل شعر به عنوان بخشی از ادبیات و ادبیات به عنوان بخشی از یک فرهنگ فراتر از یک رشته دانشگاهی شناخته می شود.

وی با بیان اینکه شعر و شاعری با حوزه فرهیختگی انس و پیوند دارد، بیان کرد: مقوله شعر و شاعری با نیازهای انسانی که منحصر به نیازهای مادی و اولیه نیست در ارتباط است و یکی از نیازهای ضروری محسوب می شود.

معاون وزیر علوم گفت: اگر این جلسه ها و کنگره ها تشکیل می شود به خاطر این است که در دانشگاه بدون شعر و ادبیات زمینه مساعد معنوی برای شکوفایی فعالیت فراهم نمی شود و به محیطی خشک و تحمل ناپذیر تبدیل می شود.

دکترهاشمی در بخش دیگری از سخنان خود دانشگاه را هویت یک دانشجو و استاد دانست و یادآور شد: دانشگاه مکانی ویژه است و یکی از عواملی که سبب می شود دانشگاه این جایگاه را پیدا کند برگزاری اینگونه جلسات است.

وی افزود: در دهه ۴۰ و ۵۰، امام خمینی (ره) پیام معنویت، دین و سعادت را منتقل کرد و متن جامعه از آن پیام استقبال کرد و در این پیروی قشر جوان پیشگام بودند به خصوص جوانانی که در دانشگاه ها تحصیل می کردند.

معاون وزیر علوم ادامه داد: به عنوان مسئولان فرهنگی باید بدانیم فرهنگ را چگونه تعریف کنیم، فرهنگ ابعاد گوناگونی دارد و بخشی از مشترکات زندگی ماست که بدون آن نمی توان زندگی کرد، مفتخریم فرهنگ ایرانی اسلامی را در طول چهارده قرن توانستیم عرضه کنیم که هویت ما را تشکیل می دهد.

دکترهاشمی گفت: نباید به گونه ای ارزش ها را تعریف کرد که مصداقی در جامعه ما پیدا نکند چراکه فرهنگ یک جامعه، مشترکات و بخش مهم جامعه است و بدون فرهنگ جامعه سامان نمی یابد.

وی بیان کرد: در طول زمان آسیب هایی در حوزه فرهنگی و اجتماعی اتفاق می افتد که باید این آسیب ها مرتب رصد شود و راه درست را پیدا کنیم و اکنون یکی از مهم ترین فعالیت های فراگیر در جامعه پرداختن به آسیب های اجتماعی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ادامه داد: در این زمینه دانشگاه ها فعالیت هایی را آغاز کرده اند تا انواع آسیب ها را شناسایی و راه برون رفت از آن را بیابند و این دغدغه ای است که در تمام دنیا وجود دارد.

وی اظهار کرد: در این مسیر باید قدر خدمتگزاران جامعه را بدانیم همانطور که از هویت دینی و اسلامی خود بهره می گیریم، امروز بزرگان، رهبران، علما و دانشمندان بر تارک علم فرهنگی نظام نشسته اند و نباید از سرمایه های علمی و فرهنگی غفلت شود.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه علما در طول تاریخ محور هویت دینی و ملی جامعه بوده اند، یادآور شد: همه دنیا می دانند اقتدار و حفظ رهبران یک کشور برای حفظ آن کشور مهم است و در صدر جامعه ما عالمان بزرگ و فرزانه وجود دارند که باید قدردان آنها باشیم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه مدیران نیاز به حمایت و نقد دارند، گفت: نقد ها نباید تبدیل به سیاه نمایی شود، نقدهای مخربی که منجر به تعارضات و شکاف های اجتماعی می شود ضربه های سنگینی به اعتماد اجتماعی وارد می کند و انسجام اجتماعی را در معرض خطر قرار می دهد.

معاون وزیر علوم در ادامه افزود: هنر در شکل های مختلف متجلی می شود که یکی از صورت های آن شعر ناب و فاخر است، شعر ناب و فاخر، زیبایی آزادگی، سادگی و پیچیدگی را به حد اعلا می رساند و سبب تعالی روح و اندیشه بشر می شود.

دکترهاشمی در ادامه گفت: برگزاری چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) چنین هدفی را دنبال می کند و جایگاهی است که هنرمندان تلاش می کنند مراتب اخلاص و بندگی خویش را نسبت به هشتمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت به منصه ظهور برسانند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در پایان گفت: سال گذشته که برگزاری جشنواره شعر و مشاعره رضوی بر عهده دانشگاه بیرجند گذاشته شده بود، با تلاش و اهتمام مسئولان این دانشگاه، بویژه در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی، وزارت علوم بر آن شد تا مسئولیت کمیته فرهنگی و ادبی جشنواره و برگزاری بخش شعر و مشاعره را بار دیگر به این دانشگاه واگذار کند.

نماینده محترم ولی فقیه در استان آیت‌الله سید علیرضا عبادی نیز در مراسم افتتاحیه شعر و مشاعره رضوی در دانشگاه بیرجند گفت: اصولا شعر از احساسی ورای باقی احساس‌ها سرچشمه می‌گیرد .شعری که در زیر عرش الهی سروده می‌شود، باید پیام داشته باشد، برای نوع بشر کارساز بوده و در راه حق از آن استفاده شود.

وی بیان کرد: این شعر اگر در مسیر نفسانی آلوده نشود، انسان از آن منبع به مقصد پاک ربانی واصل می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: همچنین در زمان اهل‌بیت (ع) افراد متعددی بودند که با زبان شعر حقایق را در خفقان آن زمان بیان می‌کردند.

عبادی تصریح کرد: استعداد هنری شعرایی که خدای متعال بر آنها منت نهاده و عطا کرده حیف است که صرفاً در زیبایی‌های لفظی، استعارات و کنایات خلاصه شود.

 خاطر نشان می گردد؛ در این جشنواره حدود 500 اثر از 200 شاعر دانشگاه های کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در بخش شعر کلاسیک، آثار خانم زینب اکبری مدرس دانشگاه آزاد کنگاور، آقای جواد شاهمرادی دانشجوی دانشگاه تهران و آقای هادی مؤمنی مدرس دانشگاه آزاد لرستان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
در بخش شعر آزاد نیز آقای میثم داوودی از دانشگاه هنر تهران، آقای علی سلیمانی از پیام نور جنوب تهران، خانم رزا رودینی از دانشگاه شهید باهنر کرمان و آقای حسن روشان از دانشگاه بیرجند مقام های برتر را از آن خود کردند.

درمرحله نهایی  بخش مشاعره نیز پس از رقابت  11 نفر راه یافته به مرحله نهایی، خانم ها فائزه سادات نقیب، اعظم نیازمند ، زهرا معظم و آقای بهنام میرزایی  به عنوان نفرات برگزیده انتخاب گردیدند.

 

آخرین بروز رسانی در شنبه, 21 اسفند 1395 ساعت 11:18
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 6 از 19
 
 

تلفن معاونت : 2502123 دورنگار: 2502123 
انتهای بلوار شهید آوینی – بلوار دانشگاه بیرجند – پردیس شوکت آباد